Co to jest kariera?

Co to jest kariera?

4 maja 2018 Wyłącz przez Stefan

Współcześnie „kariera” stanowi niemal mistyczne słowo, które zawiera w sobie spełnienie marzeń wielu ludzi. Niemal każdy dziś chce „robić karierę”, a tych, którzy stronią od wybrania tej drogi życiowej traktuje się jak dziwaków. Pomimo tego powszechnego zainteresowania, wiele osób zapytanych o definicję słowa „kariera”, miałoby nie lada problem z jego wytłumaczeniem.

Karierę należy rozumieć jako drogę profesjonalnego rozwoju, którą dana osoba zamierza przejść w swoim zawodowym życiu. Trudno o bardziej szczegółowe zdefiniowanie tego terminu, gdyż wybór i szczegóły kariery stanowią indywidualną sprawę każdego człowieka. Każdy z nas sam ustala, co zamierza osiągnąć i jakimi środkami będzie starać się osiągnąć swój cel.

Planując swoją karierę, warto mieć na uwadze przede wszystkim siebie – swoje ambicje, zainteresowania i możliwości. Nie sposób rozwijać się satysfakcjonująco na drodze zawodowej, jeśli będziemy stawiać przed sobą cele, które w większym stopniu będzie można przypisać naszym znajomym niż nam samym. Pamiętajmy więc, by rozwijać się na wybranych przez siebie ścieżkach i obszarach, w całkowitej zgodzie ze swoim indywidualnym rytmem.

http://www.ekol-system.pl/pl/dla-kandydatow/