Czy bezdomni chcą pomocy?

Czy bezdomni chcą pomocy?

20 stycznia 2019 Wyłącz przez Stefan

Ludzie bezdomni dzielą się na różne osobowości. Za każdym z nich stoi inna historia, inna tragedia, która doprowadziła do tego, że Ci ludzie nie mają dachu nad głową. Przez jednych przemawia gniew, przez innych żal, smutek i rozpacz.

Dlatego bez wątpienia nie można każdego człowieka bezdomnego traktować tak samo. Każdy z nich ma inne uczucia i potrzeby. Niektórzy mają plany i marzenia.

W innych one dawno już się wypaliły. Dlatego jeden bezdomny z chęcią przyjmie pomoc, inny nią pogardzi. Nie można uogólniać tego, że bezdomni chcą, lub nie chcą pomocy.

Jedni jak najbardziej ją przyjmą i podziękują, inni ją odrzucą, ponieważ nie chcą żyć z poczuciem długu wdzięczności wobec innych. Bez wątpienia jednak bezdomni chcą pomocy, jednak jedni się do tego wprost przyznają inni nigdy. Nie przyznają się nawet przed samym sobą, że mogą chcieć czegoś od kogoś innego.

Ich duma nie pozwala im na to. Dlatego z takimi ludźmi często należy postępować ostrożnie i delikatnie. Pomimo ich zaparcia należy małymi krokami próbować nawiązać z nimi więź, która i tak będzie dla nich dużym wsparciem.

To pokaże bowiem, że są dla kogoś ważni i ktoś się z nimi liczy.