Czym jest Biuro Karier?

Czym jest Biuro Karier?

29 października 2017 Wyłącz przez Stefan

Duża część studentów chce jak najszybciej podjąć pracę, by zarabiać na siebie bądź po prostu zdobywać doświadczenie na przyszłość.

Niestety, młodzi ludzie nie zawsze orientują się w realiach rynku i mają problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości.

Specjalnie dla nich funkcjonują więc Biura Karier.

Biuro Karier to jednostka organizacyjna na uczelni wyższej, pomagająca studentom oraz absolwentom w rozeznaniu się na rynku pracy.

Za jego pośrednictwem młodzi ludzie mogą zdobyć informacje na temat ścieżki zawodowej, która ich interesuje.

Biuro udostępnia studentom ogłoszenia pracodawców, szukających nowych osób do swoich firm lub oferujących praktyki czy staże, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Od pracowników tej jednostki można zdobyć wiadomości na temat przebiegu procesów rekrutacyjnych na różnorodne stanowiska.

Wspomagają młodzież także przy nauce sztuki autoprezentacji, organizując szkolenia, konferencje tematyczne i spotkania z doradcami zawodowymi, by student mógł sprawdzić, do czego tak naprawdę ma predyspozycje.

biuro projektowe kraków Luboń inwestycje mieszkaniowe rynek pierwotny Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu plamy.poradnikedukacyjny.waw.pl