Fundacje dla zwierząt

27 września 2017 Wyłącz przez Stefan

W Polsce funkcjonuje naprawdę wiele fundacji prozwierzęcych, które każdego roku ratują setki potrzebujących istnień. Organizacje te działają przede wszystkim dzięki środkom, uzyskiwanym na własną rękę, a pracujący w nich wolontariusze udzielają się w nich charytatywnie.

Fundacje zajmują się leczeniem chorych i porzuconych zwierząt, kastracją kotów wolno żyjących oraz szukaniem odpowiedzialnych domów dla swoich podopiecznych. Do obowiązków wolontariuszy należy wiele rzeczy.

Można zdecydować się na prowadzenie domu tymczasowego, przeprowadzanie akcji pomocowych (łapanie zwierząt, interwencje), organizacje zbiórek karmy i pieniędzy na zwierzaki czy też prowadzenie stron i profili fundacyjnych w Internecie. Dzięki pracy i poświęceniu wolontariuszy znacznie wzrosła ludzka świadomość, dotycząca odpowiedzialności i opieki nad zwierzętami, swoimi oraz tymi wolno żyjącymi.

Niestety wciąż wielu nie zdaje sobie jeszcze sprawy z problemów porzucania czy niekastrowania psów i kotów, dlatego też wolontariusze w dalszym ciągu są bardzo potrzebni.

Luboń Domy w szeregowcu rynek pierwotny Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu