Iglaki

Iglaki

19 września 2018 Wyłącz przez Stefan

Iglaki dodają niepowtarzalnego klimatu w każdym ogrodzie. Wprowadzają do niego odrobinę romantyzmu i dobrego smaku. Wspaniale prezentują się wszędzie tam, gdzie zostaną zasadzone, jednak kiedy najlepiej sadzić iglaki, by dobrze się przyjęły i zdrowo rosły? Iglaki kupione w pojemnikach zazwyczaj przyjmują się najłatwiej, dlatego też można je sadzić przez cały sezon.

Oczywiście poza okresami mrozów i dużych upałów, gdy ziemia jest bardzo sucha. Iglaki z odkrytymi korzeniami lub balotowane należy sadzić jedynie wtedy, gdy są jeszcze w czasie spoczynku, czyli od wczesnej wiosny do jesieni. Najlepszym terminem na sadzenie iglaków jest jednak późne lato.

W czasie mrozów zimozielone iglaki wyparowują wodę przez igły. Jeśli w tym czasie korzenie nie będą mogły pobierać wody z gleby, roślina prawdopodobnie uschnie. Z tego powodu iglaki najlepiej jest sadzić pod koniec lata, kiedy spowalnia się wzrost roślin, jednak jest jeszcze czas, by po przesadzeniu bryła korzeniowa zdążyła się zregenerować przed nadejściem zimy.

Idealny okres na sadzenie iglaków zaczyna się od połowy sierpnia do połowy września.

www.punktur.pl