Jak uniknąć pękania ścian?

15 października 2017 Wyłącz przez Stefan

Pęknięcia i rysy pojawiające się na ścianach to jedna z najczęściej występujących usterek budowlanych. Przyczyny tej wady mogą być bardzo różne: zaczynając od nierównomiernego rozłożenia obciążeń ścian, przez zbyt duże ugięcia stropów, na źle postawionych fundamentach kończąc.

Jak więc uniknąć pękania ścian w nowych budynkach – bo właśnie takich najczęściej dotyczy ten problem? Jeżeli budujemy domek jednorodzinny musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na fundamenty. Muszą być one wykonane z dobrej jakości betonu i prawidłowo wykonane.

Dobrze więc zatrudnić ekipę budowlaną o nienagannej reputacji lub taką, z której usług korzystali już nasi znajomi bądź rodzina. Wówczas możemy mieć pewność, że nasz dom będzie miał solidne fundamenty.

Jest to niezwykle istotne, ponieważ jeśli wada budowlana powstanie właśnie w tej części budowli, możemy mieć pewność, że ściany będą pękać – osiadanie budynku przy nieprawidłowych fundamentach trwa bowiem nawet kilka lat. Należy też pamiętać, że przy fundamentach niezwykle istotna jest jakoś betonu – absolutnie nie możemy dodać do niego wody w celu lepszego rozprowadzania.

Mieszkanie dla młodych lub dom Robakowo pod Poznaniem to świetne miejsce dla rodziny produkcja betonu www.artofsampling.pl