Jak zostać wolontariuszem?

29 września 2017 Wyłącz przez Stefan

Wolontariuszem może zostać każdy, kto tylko ma dobre chęci i potrafi poświęcić swój czas, na niesienie pomocy innym. By jednak móc rozpocząć współpracę z fundacją czy inną organizacją, należy najpierw zdecydować się, co właściwie chciało by się robić oraz zgłosić swoją kandydaturę. Wybór jest naprawdę spory, a wsparcie potrzebne jest w wielu miejscach. Istnieją bowiem fundacje niosące pomoc chorym i starszym osobom, dzieciom, ubogim czy zwierzętom. Po podjęciu decyzji, jakiej organizacji chce się pomagać, należy wysłać do niej swoją kandydaturę oraz wypełnioną ankietę wolontariacką.

Niektóre z nich wymagają również lisów motywacyjnych i życiorysów, by mieć pewność z kim będą współpracować. Wolontariusz musi wiedzieć, w jaki sposób chce wspierać daną organizację charytatywną. Przed zgłoszeniem się do pomocy, powinien określić formę swojego wolontariatu. Pomoc może polegać na pracy z dziećmi, zbieraniu funduszy, promocji i działaniach marketingowych czy też poszukiwaniach darczyńców i sponsorów. Osoby posiadające zdolności w projektowaniu, mogą też przygotowywać ulotki czy plakaty, które często przydają się przy promowaniu różnych akcji internetowych.

Oferujemy nowe mieszkania na sprzedaż Poznań Winogrady, ul. Wilczak 20 Znany developer koło Poznania buduje w miejscowości Lusowo