Jak zwalczyć szkodniki?

Jak zwalczyć szkodniki?

6 lipca 2018 Wyłącz przez Stefan

Niemal każda roślina narażona jest na różnego rodzaju szkodniki. Warto przy tym pamiętać, że określony rodzaj szkodników atakuje przeważnie jeden typ roślin. Z tego powodu w walce ze szkodnikami często trzeba zastosować bardzo różnorodne metody.

Należy przy uwzględnić rodzaj rośliny. Najlepiej wybierać takie preparaty, których można użyć niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki temu środek będzie można zastosować bez względu na temperaturę zewnętrzną.

Dobry preparat przeciw szkodnikom powinien szybko wnikać do wnętrza rośliny. Jest to niewątpliwą zaletą, bowiem w przypadku deszczu środek nie będzie zmyty z powierzchni rośliny. Wybierając preparat przeciw szkodników musimy zwrócić uwagę na to, czy nie stanowi on zagrożenia dla pszczół i innych owadów zapylających.

Bardzo istotnym kryterium będzie również to, na jakie stadium rozwojowe działa preparat. Najlepiej, żeby wykazywał się skutecznością zarówno w przypadku larw, jak i dorosłych osobników. Dla ogrodników istotne będzie także to, z jaką szybkością działa preparat.

www.witaminac.org.pl