Krokusy

Krokusy

15 września 2018 Wyłącz przez Stefan

Krokusy to według tradycji kwiaty zwiastujące przyjście wiosny. Występują w barwach od bieli poprzez lilie i żółć aż do fioletu i purpury.

Szczególnie często spotkać je można w górach, który fioletowymi płatkami upiększa polany. Zielone listki krokusów zaczynają wystawać nad powierzchnię ziemi już podczas topnienia śniegu.

Liście te rozwijają się w pełni dopiero po zakwitnięciu. Kwiaty wyrastają z bulwocebuli, która jest jednoroczna, ale dzięki produkcji bulw przybyszowych rozprasza kwiat dookoła.

Jedna bulwa kryje od jednego do kilku nawet kwiatów. Krokusy lubią nasłonecznione miejsca i ciepłe powietrze, a glebę preferują wilgotną.

Dzięki odpowiedniemu nawożeniu kwiaty będą ładniejsze i bardziej okazałe. Najlepszy czas do sadzenia krokusów jest druga połowa września.

Ich dużą zaletą jest fakt, że radzą sobie wiele lat w jednym miejscu. Z biegiem czasu rozsiewają się także w malownicze łany.

Krokusy doskonale dogadują się z innymi roślinami z rodziny cebulowatych oraz różnymi bylinami. Można je z powodzeniem sadzić na jednych rabatach.