Maliny

Maliny

2 października 2018 Wyłącz przez Stefan

Maliny to pyszne owoce, które warto posiadać we własnym ogrodzie. Jakie jednak wymagania mają maliny i gdzie je uprawiać? Kiedy najlepiej zasadzić ich krzewy, by w przyszłości cieszyć się słodkim smakiem owoców? Maliny najlepiej sadzić na żyznych, próchniczych glebach o lekko kwaśnym odczynie.

Maliny źle rosną na glebach ciężkich, bardzo lekkich, zalewowych oraz piaszczystych dlatego nie powinno się ich tam zasadzać. Maliny kochają słońce, dlatego najlepszym dla nich miejscem będzie takie, w którym z pewnością go nie zabraknie.

Maliny owocujące na pędach dwuletnich dojrzewają latem, w okresie od lipca do początku sierpnia. Krzewy warto prowadzić w formie szpaleru bądź przy podporach.

Maliny, które owocują na pędach jednorocznych owocują latem oraz jesienią. Jeśli natomiast chodzi o sadzenie malin, to te z odsłoniętymi korzeniami można sadzić nawet późną jesienią, czyli pod koniec października i na początek listopada.

Dobrą porą okaże się także początek wiosny. Natomiast maliny zakupione w doniczkach doskonale przyjmą się o każdej porze roku.

szczepionki.net.pl