Najpowszechniejsze błędy wykonawcze

19 października 2017 Wyłącz przez Stefan

Najczęstsze błędy wykonawcze wynikają z niewystarczającej fachowej wiedzy ekipy budowlanej lub niezbyt starannej pracy, czyli po prostu czynnika ludzkiego. Bywa jednak, że wady budowlane powstają z innych przyczyn. Które z nich są najpowszechniejsze? Dużą grupę wad budowlanych stanowią te spowodowane błędami projektowymi.

Odpowiedzialność za nie ponosi jednak nie tylko projektant, ale również wykonawca, który nie przeanalizował w wystarczający sposób planów budowy i nie zgłosił nieprawidłowości do inwestora. Zdarza się również, że wady wynikają z niesprawdzenia przez wykonawcę kart technicznych wykorzystywanych materiałów. Kończy się to, np.

zastosowaniem na tarasie materiałów, które nie są odporne na działanie promieniowania słonecznego. Bywa też, że budowlańcy przez swoją niewiedzę wykorzystują materiały niezgodnie z ich przeznaczeniem, np. izolację bitumiczną do przyklejania płytek na zewnątrz budynku.

Wady budynku powoduje też często nieposzanowanie praw fizyki i niestosowanie się do instrukcji.

Oferujemy nowe mieszkania Marki to miejscowość blisko Warszawy i dobre miejsce na nowe mieszkanie Plewiska domy jednorodzinne rynek pierwotny Poznań Plewiska Sprzedaż domów od dewelopera Poznań i okolice - Firma og Mieszkania pod klucz Wrocław - na tej stronie