Pleśń na ścianach

Pleśń na ścianach

30 października 2017 Wyłącz przez Stefan

Pleśń na ścianach do usterka bardzo nieestetyczna, która może mieć także niekorzystny wpływ na zdrowie mieszkańców dotkniętego nią lokalu. Przyczyn wystąpienia tego typu problemu jest wiele, ale niewątpliwie jego wystąpieniu sprzyja podwyższone zawilgocenie ścian.

To z kolei pojawia się wyjątkowo często w tzw. mostkach cieplnych.

Są to miejsca, w których na styku ściany i otoczenia pojawia się zjawisko skraplania wilgoci. Zazwyczaj powstanie mostka termicznego spowodowane jest nieprawidłowym ociepleniem budynku bądź też położeniem elewacji.

Jak poradzić sobie z pleśnią na ścianach? Wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna powstawania wilgoci. Jeśli są to wspomniane już mostki cieplne, zazwyczaj ocieplenie ściany usuwa problem.

Bywa jednak, że pleść powodowana jest nieprawidłową instalacją wodociągową – wtedy to tam trzeba szukać rozwiązania problemu Bywa jednak, że przyczyna pleśni na ścianach jest o wiele bardziej prozaiczna, jak np. brak wentylacji w pomieszczeniu.

Wówczas należy usunąć wilgoć, zabezpieczyć ścianę odpowiednim preparatem i pamiętać o częstym wietrzeniu mieszkania.

domy w zabudowie szeregowej na sprzedaż Swarzędz http://jandach.pl/pl/deweloper-swarzedz Deweloper Swarzędz, domy i m obsługa nieruchomości zarządzanie nieruchomościami poznań ul. Palacza 104 projekty domów na wąską działkę