Rytmiczne i lekkie unoszenie i opadanie – walc angielski

Rytmiczne i lekkie unoszenie i opadanie – walc angielski

30 czerwca 2017 Wyłącz przez Stefan

Walc angielski to jeden z klasycznych tańców towarzyskich o charakterystycznym rytmie, gdzie takt przypada na trzy/czwarte. Mimo tego wymaga dużego zaangażowania od wykonującej go pary, bowiem pochłania trochę energii.

Niemniej jednak jest bardzo eleganckim tańcem, który sprawia wrażenie, jakby tancerze płynęli po parkiecie. Istotnym w tym tańcu jest obrotowy ruch tancerzy w przeciwnym kierunku niż wskazówki zegara, o czym zapomina wielu amatorów.

Pozycja w tańcu wymaga wyprostowanej sylwetki, bliskiego kontaktu ciał partnerów i charakterystycznego zadzierania brody, czyli lekkiego jej uniesienia. Istotne jest również utrzymanie typowej dla towarzyskich tańców tak zwanej ramy, którą wykończają splecione i utrzymane na wysokości głów, ręce partnerów.

Proste kroki, wymagają jednak dodatkowego wprowadzenia lekkości i elegancji, aby unoszenie oraz opadanie nie było zbyt sztywne i szarpane. Walc angielski idealnie nadaje się jako pierwszy taniec młodej pary, a także jest dobrą podstawą do rozpoczęcia swojej przygody z nauką innych rodzajów tańca.

sprzedaż domów rynek pierwotny Czapury http://jandach.pl/pl/home-co-robimy Usługi budowlane, sprzedaż domów, mieszkań