Wady i zalety paneli podłogowych w przedpokoju

Wady i zalety paneli podłogowych w przedpokoju

5 lutego 2019 Wyłącz przez Stefan

Zastanawiasz się czy panele podłogowe w przedpokoju to dobry wybór? Pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości. Panele podłogowe ułożone w przedpokoju mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Przede wszystkim są najczęściej wybierane ze względu na niskie koszty oraz łatwość położenia.

Poza tym w sklepie mamy szeroki wachlarz wzorów i kolorów, co pozwala na dobór idealnego odcienia.Nadają się na przedpokój, ponieważ są odporne i wytrzymałe na działania mechaniczne. Co ważne, dobrze się je czyści i nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych.

Z drugiej strony jednak nie można ich odnawiać, lakierować czy cyklinować tak jak parkietu, przedłużając ich trwałość. Są także mało odporne na wilgoć, co może być istotnym problemem w okresie jesienno-zimowym. Trzeba także wziąć pod uwagę, że przenoszą odgłosy kroków i stąpania zwierząt, co może być uciążliwe przy dużej rodzinie.

Nie poleca się ich do domów, w których mieszkają alergicy i zwierzęta domowe – panele mocno się elektryzują i przyciągają cząsteczki kurzu oraz sierść.