Walc wiedeński – krok do przodu, krok do tyłu

Walc wiedeński – krok do przodu, krok do tyłu

7 sierpnia 2017 Wyłącz przez Stefan

Typowy turniejowy taniec towarzyski to walc wiedeński, choć wielu amatorów myli pojęcie walca angielskiego z wiedeńskim, to mimo wszystko są to dwa nieco odmienne tańce. Przede wszystkim, choć walc kojarzy nam się ze spokojnym ruchem tancerzy na parkiecie, to w przypadku wiedeńskiej wersji nie ma mowy o spokoju. Oczywiście wykonywany jest w rytmie, w kontakcie z partnerem można również odnieść wrażenie „płynięcia”, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z szybkim tempem.

Dlatego też charakterystycznym krokiem są obroty i tu uwaga wykonujemy je w zależności od wykonywanego kroku zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwnym kierunku. Kroki walca wiedeńskiego są nadzwyczaj proste, bowiem wykonujemy krok prawą nogą do przodu i dostawiamy do niej lewą nogę. Następnie lewą nogą wykonujemy krok do tyłu i dostawiamy do niej prawą stopę.

Wszystko odbywa się w trakcie wykonywania obrotów, oczywiście ich ilość uzależniona jest od stopnia zaawansowania tancerzy.

łzy niebieska sukienka www.fjklimek.pl Komorniki inwestycje deweloperskie Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach