Właściwości nasion konopi

Właściwości nasion konopi

1 listopada 2018 Wyłącz przez Stefan

Zanim zaczniemy przyjmować jakiekolwiek produkty, powinniśmy najpierw sprawdzić, co one nam oferują i co dokładnie możemy zyskać, jeśli zaczniemy je regularnie przyjmować. Jak się okazuje, możemy być zaskoczeni niektórymi propozycjami w sklepach, bo jest wiele produktów, które możemy dodać do naszej codziennej diety, jednak nie wszystkie będą miały nam do zaoferowania tak wiele, jak mają Nasiona konopi. Warto więc przyjrzeć się tej propozycji, aby móc ocenić, czy to nie będzie coś, co faktycznie może nam się przydać i co pozwoli nam na poprawienie swojego zdrowia.

Co musimy wiedzieć?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że nasiona konopi siewnych to nie to samo co nasiona marihuany. W tym pierwszym przypadku wszystko jest legalne, a takie nasiona stosowane są w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym. To dlatego, że takie nasiona konopi siewnych mają wiele wspaniałych właściwości i naprawdę szkoda byłoby zignorować taką wiedzę. Może się okazać, że dzięki ich regularnemu przyjmowaniu będziemy mogli wyraźnie poprawić stan naszego zdrowia i wyglądu, a im szybciej zapoznamy się z tymi właściwościami, tym będzie lepiej. To co chyba najważniejsze w składzie tych nasion to obecność w odpowiedniej ilości kwasów omega-6 i omega-3.

Dzięki takiemu ich zbilansowaniu mamy pewność, że zapobiegamy problemom z sercem, zakrzepom, zbyt wysokiemu ciśnieniu krwi i cholesterolowi. Przyjmując w codziennej diecie nasiona konopi siewnych, działamy również w odpowiedni sposób na nasze stawy, skórę, układ pokarmowy.

Co jeszcze zawierają?

Zastanawiamy się, czy zawierają one coś jeszcze poza kwasami omega? Tak, dzięki nim będziemy mieli zapewnioną odpowiednią ilość: witaminy E, żelaza, wapna, fosforu, magnezu i cynku. Dodatkowo jeszcze zawiera wysokiej jakości białko, które jednocześnie nie dostarcza cholesterolu. No i cechuje je również wysoka zawartość błonnika pokarmowego, dzięki czemu sprzyja zmniejszeniu masy ciała i pomaga w unormowaniu pracy układu pokarmowego. Warto zobaczyć co możemy zyskać stosując takie nasiona konopi siewnych. Może się okazać, że mają nam one znacznie więcej do zaproponowania niż początkowo sądziliśmy, no i są całkowicie legalne. Możemy je przyjmować w formie ziaren łuskanych i niełuskanych, jak i nasion mielonych, a to oznacza, że będziemy mogli je dobrać do naszych upodobań, tak abyśmy z przyjemnością spożywali ich odpowiednią dawkę.

Spokojnie możemy je dodać do sałatek, płatków śniadaniowych czy domowych wypieków, a nasz organizm spokojnie je przyswoi.

www.spolkamedycznajesionowa.pl