Woda mydlana dobra na złamania

Woda mydlana dobra na złamania

2 czerwca 2018 Wyłącz przez Stefan

Zapewne wielu z nas słyszało o starych, sprawdzonych sposobach na szereg dolegliwości. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie i głęboko zakorzeniły się w świadomości milionów ludzi. Ludowe mądrości są czasami bardzo trafne i odnoszą się przy tym do poważnych zagadnień związanych z medycyną i metodami rehabilitacji.

Moczenie kończyn po złamaniach w ciepłej wodzie z mydlinami było znane już dziesiątki lat temu – swego czasu zalecali tę czynność również lekarze i zawodowi rehabilitanci. Ciepła woda połączona z mydłem okazuje się bardzo użyteczna w toku domowej kuracji, kiedy to zależy nam, aby jak najprędzej móc się posługiwać ręką lub nogą. Poza samym moczeniem kończyn zalecane jest także wykonywanie prostych ćwiczeń – poruszanie w różne strony, wyginanie.

Oczywiście wszystko to z zachowaną dużą dozą ostrożności, albowiem z usprawnianiem też można przesadzić. Kluczem do sukcesu w tym kontekście jest głównie regularność – ćwiczyć należy codziennie, o ustalonych porach. Dobrym miejscem na to jest także wanna, w szczególności gdy mowa o problemach z nogami.

Senior Support Warszawa Magnificent: Sufity Armstrong www.wyposazeniewnetrz.com.pl