Wolontariat na plaży

Wolontariat na plaży

14 listopada 2017 Wyłącz przez Stefan

Co roku, w okresie wakacyjnym, na polskie plaże przybywają liczne tłumy wczasowiczów. By umilić czas odpoczywającym ludziom, a także zapewnić im bezpieczeństwo, bardzo potrzebni są wolontariusze.

Na plażach często organizowane są akcje sprzątania śmieci, pozostawionych przez urlopowiczów lub wyrzuconych na brzeg przez wodę. Odpadki często bywają niebezpieczne nie tylko dla ludzi, którzy przez przypadek mogą na przykład rozciąć sobie nogę na rozbitym szkle, lecz również dla zwierząt.

Oprócz sprzątania śmieci, bardzo ważna jest także edukacja ludzi i zwracanie uwagi na sprzątanie po sobie odpadków, niekorzystnie wpływających na środowisko wodne. Z tego powodu, wolontariusze rozdają ulotki informacyjno-edukacyjne, w których uświadamiają o groźnych następstwach zaśmiecania plaż.

Wolontariat na plaży jest również doskonałą okazją do poznawania ciekawych ludzi oraz aktywnego wypoczynku w wolnych chwilach. Dostępne na miejscu sprzęty wodne często są bezpłatnie udostępniane dla zaangażowanych w pomoc wolontariuszy.

Ekol System Sp. z o.o. www.drinksafe.pl