Zagraniczna kariera pisarska

Zagraniczna kariera pisarska

17 maja 2018 Wyłącz przez Stefan

W dzisiejszych czasach niesamowicie często poruszana jest tematyka dotycząca czytania książek – nasze społeczeństwo ma wykazywać w tej dziedzinie tendencję spadkową. Nic dziwnego, skoro słowo pisane musi konkurować ze zdobyczami najnowszych technologii. Łatwo sobie wyobrazić, jak marnie w tej sytuacji przedstawia się kwestia pisarzy, którzy pragną robić karierę. Rozwój kariery pisarskiej zwykle rozpoczyna się na rodzimym rynku.

Dopiero takie tytuły, które we własnym kraju osiągają sukces, tłumaczone są na języki obce, by cieszyć się popularnością również na rynkach zagranicznych. W niektórych przypadkach może się okazać, że robienie kariery pisarskiej na rynku zagranicznym jest znacznie łatwiejsze niż na rynku polskim. Osiągnięcie sukcesu może w tym przypadku być uzależnione nie tylko od talentu pisarza, ale także od wskaźników czytelnictwa i cen książek w danym państwie. Istnieje jeszcze jeden istotny czynnik, który warunkuje rozwijanie zagranicznej kariery pisarskiej.

Bez wątpienia jest nim posiadanie dobrego tłumacza. Mogłoby się wydawać, że jest to kwestia drugorzędna. Nie zapominajmy jednak, że w literaturze często cenimy sobie nie tylko fabułę opowieści, ale również styl, w jakim została napisana. Jeśli tłumacz, z którego usług korzystamy, nie oddaje w pełni naszego stylu, możemy zapomnieć o prężnie rozwijającej się karierze zagranicznej.

http://www.ekol-system.pl/pl/dla-pracodawcow/ www.romintagoldap.pl