Zmiany na przestrzeni lat

Zmiany na przestrzeni lat

3 marca 2019 Wyłącz przez Stefan

Na przestrzeni lat wszystko uległo i ulega zmianom, produkty są unowocześniane, konsumenci coraz bardziej wymagający i przede wszystkim świadomi.

Kiedyś przedsiębiorstwa były albo bardzo małe maksymalnie kilka osób lub ogromne zatrudniające nawet kilkaset pracowników.

Dzisiaj znajdziemy i takie i takie, ale ów pracownicy dobierani są względem kwalifikacji i doświadczenia, w przeciwieństwie do formy zatrudnienia kilkadziesiąt lat temu, pracodawcy nie chcą „tracić” czasu na przyuczanie do zawodu pracownika oczekują gotowego, wykształconego pracownika, który od razu będzie gotowy do pracy.

Dziś większość prac fizycznych i manualnych jest zastąpiona urządzeniami, maszynami i komputerami a wszystko ze względu na masowość, oszczędność finansową, ale również dokładność i precyzję.

Wszystkie aspekty zarówno prowadzenia firmy jak również pracy ulegają zmianom to, co kiedyś wydawało się niemożliwe dziś jest wdrożone w życie a młodym pokoleniom wydaje się niemożliwe, że kiedyś było inaczej to, co kiedyś było rzemiosłem niezwykle cennym dziś jest pracą taśmową masową.