Znasz język, reszty cię nauczą

Znasz język, reszty cię nauczą

8 maja 2018 Wyłącz przez Stefan

Znajomość języków obcych jest niepodważalnym spośród warunków, które należy spełnić, by móc rozwijać swoją zagraniczną karierę. Nikogo już nie dziwi pojawiający się w ofertach pracy wymóg posługiwania się językiem angielskim – taka umiejętność staje się niemal oczywista.

Warto jednak uczyć się także innych języków, które mogą stanowić nie lada atut podczas starania się o wybrane stanowisko. Współcześnie wiele firm stara się rozprzestrzeniać swoją działalność na rynki, które niekoniecznie uznaje się za standardowe.

W takich sytuacjach ogromne znaczenie może mieć znajomość ich ojczystego języka, który wzbudza sympatię wśród potencjalnych kontrahentów, ułatwia kontakty i pozwala uniknąć nieporozumień. Właśnie dlatego w wielu firmach poszukuje się osób, które władają więcej niż jednym językiem obcym.

Jeszcze kilka lat temu rozmaite filologie obcojęzyczne wydawały się kierunkami studiów kompletnie pozbawionymi przyszłości. Dziś sytuacja absolwentów takich kierunków zmienia się na lepsze.

Czasami wystarczy, że dana osoba się biegle wybranym językiem, a firma decyduje się na zatrudnienie takiego niedoświadczonego kandydata i przeszkolenie go na odpowiednie stanowisko. Proces takiego kształcenia zwykle trwa o wiele krócej, niż gdyby uczyć doświadczoną już osobę nowego języka.

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami nieruchomości zarządzanie poznań ul. Palacza 104, 60-274 Poznań www.stefanhula.com http://www.ekol-system.pl/pl/dla-kandydatow/